Kiedyś wam pisałam, że z poradnikami generalnie nie mam się po drodze. Sprawa ma się jednak znacząco inaczej jeśli chodzi o poradniki typu DIY, hafciarskie, dziewiarskie, szydełkowe i inne wymagające chociażby odrobiny kreatywności. Te poradniki wręcz uwielbiam. Są ku temu minimum dwa powody: ciekawa, inspirująca treść i pięknie wydanie.
 
  • Autor: Anna Pietraszek Sawicka / bezarchitekta.pl
  • Tytuł: Mieszkaj i żyj kolorowo
  • Liczba stron: 224
  • Data premiery: 12.10.2022
  • Wydawnictwo: Znak
Mieszkaj i żyj kolorowo okładka książki otoczona liśćmi
Książka „Mieszkaj i żyj kolorowo”, to nie po prostu poradnik jak sobie ustawić meble w domu czy mieszkaniu. Autorka jest z zawodu dekoratorką wnętrz, teatrologiem i promotorką sztuki, jednak na codzień zajmuje się marka Bezarchitekta. Czy to znaczy, że próbuje zastąpić swoimi radami pracę architekta? Wg mnie zupełnie nie, jej praca jest jakby dopełnieniem pracy architekta. A to co pokazuje nam krok po kroku w swojej książce to jak z posiadanego wnętrza, czy zaprojektowanego przez architekta czy nie, stworzyć miejsce, które będziemy mogli nazwać domem.
Dla Ani DOM to Dusza, Otoczenie i Miłość.
 
Na początek autorka prowadzi nas po opowieści o kolorze, o kole barw i o tym co ta wiedza da nam we wnętrzu. Ponieważ jak pisze, kolor może „przynieść ze sobą zarówno radość i sposkój, jak i chaos, może zmęczyć, przytłoczyć, rodrażnić”. Znajomość tych podstaw pozwoli nam później zrozumieć jak te różne pojęcia o kolorach, barwach i tonach odnajdą się we wnętrzach. Jak te same dodatki, dekoracje moga zagrać w różnych wnętrzach? Dopasowanie detali do wnętrza to wielka sztuka i właśnie po tej ścieżce we wnętrzach prowadzi nas Ania. A potem przechodzimy do konkretów, czyli jak się za tą metamorfozę wnętrza zabrać? Na co zwracać uwagę, by wnętrze stało się nie tylko funkcjonalne, ale również przytulne? Jeśli nigdy nie zastanawialiście się od czego zacząć zmiany w swoim domu, duże czy małe, Ania poprowadzi Was krok po kroku. Jeśli macie wrażenie, że Wasz dom jest minimalistyczny i zimny, podpowie Wam co zrobić aby wprowadzić do wnętrza ciepła i przytulności. To świetna pozycja, jeśli chcielibyście coś zmienić w swoim domu, ale nie chcecie robić wielkiego remontu, tylko takie małe subtelne zmiany to będzie to dla Was idealna pozycja na początek. I co najważniejsze autorka nie ogranicza się tylko do opisywania teorii, ale pokazywania, jak różne, nawet drobne zmiany wpływają na odbiór wnętrza. O tym i wielu innych ciekawych metamorfozach możecie poczytać w książce Ani „Mieszkaj i żyj pięknie”.
 
A ja, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak, mam dla Was 1 egzemplarz do zdobycia, szczegóły jak możecie stać się właścicielem tej książki znajdziecie na moim profilu na Instagramie: @neavecreations
 
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Znak
 
Moja ocena: 9/10 👍👍👍👍👍👍🤜🤜🤜🤜