Na moim Instagramie od prawie 2 lat prowadzę w każdy weekend trwa akcja #weekendowediy . Bardzo lubię też literaturę z tematyki rękodzielniczej, zawsze są bardzo inspirujące. Ta książka trafiła do mnie w idealnym momencie!
 
  • Tytuł: 220 splotów szydełkowych
  • Liczba stron: 96
  • Data premiery: 2023, wydanie 6
  • Wydawnictwo: RM
 
Ale zacznijmy od początku. 200 splotów szydełkowych to książka w zasadzie dla każdego. Będzie idealna dla początkujących, którzy chcą się nauczyć jak robić na szydełku. Zaczynając od tego jak trzymać szydełko, poprzez najprostsze ściegi. Co jest bardzo fajne, to również informacja jak dany ścieg jest oznakowany we wzorach graficznych. Jak dla mnie super, bo zawsze mi się to myli, zwłaszcza w przypadku wzorów anglojęzycznych, których opisy się odrobinę różnią od tych polskich. Wzór graficzny zawsze wtedy pomoże.
 
Dla bardziej zaawansowanych dziewiarek szydełkujących w książce jest, zgodnie z tytułem, 220 splotów szydełkowych. Od najprostszych, które idą w rzędach, poprzez proste wzory na okrągło, a na wzorach irlandzkich czy tunezyjskich. Wszystko jest dokładnie wyjaśnione, opisane i rozpisane zarówno w formie tekstu i wzoru graficznego.
 
W moje ręce książka trafiła w idealnym momencie, bo właśnie dumałam nad wzorem do wyzwania #hobbiielements, a taka księga wzorów ułatwia niesamowicie zadanie! Dopiero odkrywam możliwości książek pełnych samych wzorów. I stwierdzam, że pod tym względem zdecydowanie wolę szydełko od drutów. Z szydełkiem głowa otwiera mi się i jest pełna pomysłów. Podczas gdy z drutami z przyjemnością idę zgodnie z wzorem aby było idealnie.
 
Zatem jeśli chcecie spróbować swoich sił z szydełkiem ucząc się od podstaw lub poszaleć z pomysłami na nowe wzory jest to idealna pozycja!
 
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu RM
 
Moja ocena: 10/10 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍