Dzisiejszym tematem wpisu będzie krzesełko dziecięce. Nasze jest dość proste, wykonane z drewna i pokryte gąbka z ceratka. Jest bardzo funkcjonalne, gdyż zależnie od potrzeby może być krzesłem wysokim lub niskim krzesełkiem ze stoliczkiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza gdy nie macie w domu miejsca na kilka sprzętów. Filip korzystał ze swojego krzesełka aż do 3 roku życia (gdyby nie było już za niskie i za małe pewnie nadal by z niego korzystał). Teraz korzysta młodszy brat.Niestety, tak długie użytkowanie spowodowało że ceratka zaczęła się przedzierać, a w trudno dostępnych miejscach coraz trudniej było ja doczyścić. Ponieważ obecnie przy 15miesiecznym Eryku jest to nieodzowny w codziennej rutynie sprzęt, postanowiłam je odświeżyć. Chyba łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ustaliłam co jest mi potrzebne do tej operacji:

  1. Materiał na nowe pokrycie – dobrze gdyby był zarówno ładny jak i nieprzemakalny. Swój znalazłam na grupie z tkaninami Karoliny. Kupiłam wówczas 2 wzory – oba możecie obejrzeć w moim wcześniejszym wpisie o workach na kapcie.
  2. Gąbka tapicerska – znalazłam ją w bardzo atrakcyjnej cenie na Allegro
  3. Taker, czyli zszywacz tapicerski – tutaj wystarczyło się zwrócić do właściwej osoby i pożyczyć 😉

Gdy już miałam wszystkie sprzęty mogłam przystąpić do pracy:

Krok 1 – zdjęcie starego pokrycia, tak by pozostały same sklejki na których był ceratka

krzeselko-01
Siedzisko przed zdjęciem ceratki @NeaveCreations 2016

Krok 2 – wymierzenie pianki równo z podkładkami z zachowaniem odpowiednich odstępów pomiędzy nimi (niezbędne by siedzisko dawało się zgiąć w formę krzesła)

krzeselko-04
Wymierzanie pianki tapicerskiej @NeaveCreations 2016

Krok 3 – wymierzenie materiału z zachowaniem ok 5cm odstępu na założenie materiału materiału

Krok 4 – przyczepianie materiału takerem, trzeba pamiętać by cały czas napinać materiał, by się ładnie ułożyć

krzeselko-06
Przyczepianie materiału takerem @NeaveCreations 2016

Krok 5 – skręcenie krzesełka

Voilá! Krzesełko gotowe!

Wodoodporny materiał to świetne rozwiązanie, jeśli wiemy, że często będziemy musieli przetrzeć powierzchnię mokrą ścierką.

Odświeżanie tego krzesełka spodobało mi się na tyle, że zaopatrzyłam się już w inne materiały tapicerskie by zabrać się za kolejne krzesła w domu!

Jeśli chcielibyście zapoznać się z bardziej szczegółowym tutorialem, zostawcie komentarz pod wpisem. Jeśli zbierze się 5 komentarzy, przygotuję osobny wpis z dokładnym tutorialem. A może chcielibyście tutorial w formie pdfa? Napiszcie o tym koniecznie!