W dzisiejszej recenzji opowiem Wam o powieści fantasy, którą miałam przyjemność przeczytać w Booktourze u atii_monster – „Pierwszy rok” Rachel E.Carter. Jeśli lubicie wciągające historie z magią, intrygą i wojną w tle ta pozycja zdecydowanie Wam się spodoba.

Pierwszy rok Rachel E. Carter to pierwszy tom tetralogii fantasy „Czarny mag”. Główną bohaterką całego cyklu jest Ryiah, czerwonowłosa przyszła uczennica Akademii Magii. Poznajemy ją w drodze do tejże. Od początku widać, że z temperamentem naszej bohaterki nie będziemy się nudzić – jest porywcza, wybuchowa i nie ma zwyczaju trzymać języka za zębami. Jak łatwo się domyślić do Akademii się raczej dostanie, tylko co dalej? Jak się potoczą jej losy?

Trening na maga bojowego poznajemy z naszą bohaterką niemalże od środka, stawiając każdy krok na tej bolesnej i trudnej ścieżce razem z nią. Śledzimy jej wzloty i upadki, tych ostatnich jest zdecydowanie więcej. Poznajemy relacje z innymi uczniami – tymi najbliższymi (bratem i przyjaciółką), dalszymi oraz z wrogami (Priscilla i książę Darren). Czy uda jej się przetrwać morderczy wręcz trening, pomimo rzucanych co chwila przez los i innych (uczniów i nauczycieli) kłód?

Jak sam tytuł nam wskazuje, to dopiero pierwszy rok nauki Ryiah i jej perypetii w murach Akademii. Nasza bohaterka często staje przed dylematami czy to na pewno dobry krok? dlaczego uczniowie wyższego stanu mają przewagę nie tylko finansową, ale również w wiedzy potrzebnej do przetrwania? czy uda jej się dotrwać do końca roku?

Pomimo tego, że cała książka to jeden wielki trening, okupiony potem i krwią, akcja jest sprawna i wartka, utarczki z innymi bohaterami dodają smaczku. Koniec z jednej strony przewidywalny, z drugiej zaskakujący. Czy rozwiną się wątki romantyczne? Czy uda jej się pokonać swoją nemezis Priscillę i okrutnego księcia Darrena? Cóż, na te i wiele innych pytań odpowiedzi mam nadzieję poznamy w kolejnych tomach serii. Jeśli lubicie ten gatunek gorąco polecam sięgnąć.

Tom 2 – Adeptka – już jest wydany, natomiast tom 3 – Kandydatka – ma zostać wydany w okolicach wakacji. A jeśli nie lubicie jak ja czekać – zajrzyjcie na Amazon, tom 3 i 4 dostępne są w wersji na ebooka 😉 oczywiście, oryginalne, angielskie wydanie

Dajcie znać czy chcielibyście przeczytać recenzje kolejnych tomów.

Moja ocena: 10/10 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍