Wakacje sprzyjają lekturze przyjemnej i nieskomplikowanej. Z taką też myślą siadałam do książki Loretty Chase „Więźniowie nocy”. Po czym zostałam kompletnie zaskoczona. Spodziewałam się sztampowego romansu historycznego w którym główni bohaterowie na początku serdecznie się nie znoszą, po to by w toku wydarzeń dojść do wniosku, że nie mogą bez siebie żyć.

Romans historyczny jak najbardziej jest, ale pozostałe elementy układanki nie są już takie sztampowe i standardowe. Więźniowie nocy opowiadają historię Leili od chwili gdy 10 lat wcześniej zamordowany został jej ojciec, do obecnego życia bohaterki, która jest uznaną malarką, tkwiącą od tychże 10 lat w nieudanym małżeństwie. Wydawałoby się, że już nic się nie zmieni, kiedy pewnego dnia na drodze Leili staje przystojny hrabia d’Esmond. Tajemniczy i intrygujący, który czycha na naszą bohaterkę niemalże na każdym kroku niczym myśliwy na ofiarę, doprowadzając tym samym męża Leili do szału. Kim jest przystojny hrabia? Jak wpłynie na życie Leili? I kolejne morderstwo, które trzeba będzie rozwikłać.

Więźniowie nocy są kontynuacją Wojowniczki, pierwszej powieści w serii Rozpustnicy. Seria składa się w sumie z 4 tomów, Wydawnictwo Bis póki co, wydało tylko 2 pierwsze, kolejne tomy – Król łotrów i Diabeł wcielony zostaną wydane na jesieni tego roku. Historie pierwszych 2 tomów wiąże postać hrabiego d’Esmond. Jednak nawet nie znając jego postaci z Wojowniczki możemy w spokoju siegnąć po Więźniów nocy, gdyż stanowią odrębną historię, zaś istotne fragmenty z przeszłości hrabiego zostały w odpowiednich miejscach przytoczone.

Loretta Chase raczy nas romansem historycznym w najlepszej postaci – dobrze rozbudowana fabuła, która nas zaskakuje w wielu momentach. Jakby nie patrzeć seria Rozpustnicy została napisana przez autorkię ponad 25 lat temu! Jak dla mnie to zdecydowanie klasyka gatunku w najlepszym wydaniu.

Jeśli chcielibyście kupić oba tomy tej serii do końca dnia w sklepie Wydawnictwa BIS można zrobić zakupy z rabatem 35% w – TUTAJ – wystarczy wpisać kod rabatowy: wakacje.

Za możliwość przeczytania dziękuję

Moja ocena: 9/10 👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤜