Kaligrafia, czyli sztuka ładnego pisania. Od kiedy zaczęłam prowadzić swój Bullet Journal o czym możecie poczytać tutaj i tutaj, zaczęłam się interesować również kaligrafią. Najpierw dowiedziałam się dzięki Kasi z Worqshop, że jest coś takiego jak faux calligraphy, czyli po prostu fałszywa kaligrafia. Może przy krótszych tekstach się sprawdzała, przy dłuższych zdecydowanie nie. Zaczęłam więc zgłębiać temat, powiększając swoją biblioteczkę z tytułami w tym temacie. Tak między innymi trafiła do mnie praca zbiorowa „Sztuka rysowania. Kaligrafia

  • Autor: praca zbiorowa
  • Tytuł: Sztuka rysowania – Kaligrafia
  • Liczba stron: 192
  • Data premiery: 03.06.2020
  • Wydawnictwo: Publicat

Książka została napisana przez 4 autorów, specjalistów w różnych aspektach kaligrafii, którzy prowadzą nas przez meandry tej sztuki. Każdy z 4 rozdziałów jest napisany przez innego specjalistę. Cari Ferraro wprowadza nas w Świat kaligrafii od podstaw od historii tej sztuki po przygotowanie materiałów do pracy. W kolejnym rozdziale Eugene Metcalf i Arthur Newhall prezentują ćwiczenia wspomagające opanowanie warsztatu młodego kaligrafa. Mając wypracowany warsztat podstaw kaligrafii możemy wraz z Cari Ferrero przejść do Iluminatorstwa, czyli sztuki ozdabiania. W kolejnym dziale John Stevens wprowadzi nas w tajniki współczesnych technik kaligrafii od odręcznego liternictwa po digitalizowane litery.

Ostatnie dwa rozdziały pozwolą nam poćwiczyć samodzielnie wszystko o czym dowiedzieliśmy się w poprzednich rozdziałach. Najpierw poznamy różne style odręcznego pisma wraz z dokładnym opisem i instrukcją jak kaligrafować każdą literę. Ostatnia część to Karty ćwiczeń, które możemy powielać w dowolnej ilości aby ćwiczyć i praktykować Kaligrafię.

Jeśli interesuje Was Kaligrafia nie tylko w formie ćwiczeń, ale w szerszym aspekcie, jak wyglądało to dawniej, w dodatku wszystko opakowane w pięknej formie w jakiej książka została wydana, to zdecydowanie warto dołożyć ją do listy zakupowej.

Za możliwość przeczytania dziękuję – Wydawnictwu Publicat

Moja ocena: 10/10 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍