Recenzja tej książki jest dla mnie bardzo ważna. Po pierwsze jest to pierwsza książka dla małych dzieci (wiek 3-5lat), którą będę recenzować, a książki dla małych dzieci zwykle długie nie są, więc recenzja bez zdradzania treści łatwa nie będzie. Z drugiej strony, jest to pierwsza recenzja, którą publikuję w ramach współpracy z wydawnictwem.

Rocio Bonilla to hiszpańska ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Swoją karierę ilustratorki rozpoczęła od murali w pokojach dziecięcych, zafascynowana bogatą wyobraźnią dzieci. Po kilku latach zdecydowała się na ilustracje w świecie wydawniczym – w formie książek dla dzieci. Z wielu tytułów tej autorki w Polsce wydano do tej pory tylko dwie: Jakiego koloru są buziaki? przez Wydawnictwo TADAM oraz Najwyższa na świecie wieża z książek w Wydawnictwie Papilon.

Najwyższa wieża to opowieść chyba idealnie oddająca to co zafascynowało autorkę – bogactwo dziecięcej wyobraźni. Głównym bohaterem historii jest mały Jerzyk, który marzy o lataniu, chyba od zawsze. Do pewnego dnia kiedy dostał od mamy książkę ze słowami „Są inne sposoby, by latać, synku” i tutaj rozpoczynamy przygodę z Jerzykiem, który nie mógł zrozumieć o co też mamie chodzi po świecie książek. Podróż bardzo interesującą i fascynującą. Nie będę Wam zdradzała jak się ta podróż skończyła. Zapewniam Was jednak, że jeśli chcecie w nowy, inny sposób opowiedzieć dzieciom czemu książki i czytanie jest fajne to zdecydowanie książka dla Was. Oprócz interesującej i wartościowej historii Najwyższa wieża zachwyca pięknymi, ręcznie malowanymi ilustracjami autorki. A wydanie w twardej oprawie sprawia, że trudno się od niej oderwać. Gorąco polecam! Na zachętę zostawiam Wam kilka ilustracji z książki.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Papilon z Grupy Publicat SA za możliwość zrecenzowania tego tytułu.

Moja ocena: 10/10 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍