Uwielbiam książki historyczne, a te z wątkiem kryminalnym albo jakąś tajemnicą to już w ogóle! Jak się do tego trafi jeszcze szczypta romansu to już jestem w ogóle w 7-mym niebie. Dlatego od razu wiedziałam, że Poradnik prawdziwej damy to będzie prawdziwa uczta dla serca i duszy, w te nieprzyjemne zimowe wieczory. I niewiele się pomyliłam. Dlaczego? O tym dowiecie się poniżej.
 
  • Autor: Dianne Freemann
  • Tytuł: Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo
  • Seria: Hrabina Harleigh i tajemnice
  • Liczba stron: 368
  • Data premiery: 25.01.2023
  • Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
 
 
Końcówka XIX wieku i zagadka kryminalna to połączenie kojarzone ze znaną postacią detektywa Sherlocka Holmes’a. Cóż więc może się wydarzyć, jeśli w zagadkę kryminalną zaangażuje się dama z wyższych sfer? No cóż, mówiąc wprost, w zasadzie wszystko.
 
Hrabina Frances Harleigh nie jest typową damą z wyższych sfer londyńskiej arystokracji. Niezależna, młoda i w dodatku świeża wdowa, tak pokrótce można by przedstawić główną bohaterkę, jakby tego było mało jest z pochodzenia amerykanką, co również bywa solą w oku wyższych sfer. Czy w dobrym tonie jest rozmawiać o kradzieżach czy morderstwach przez damy? Nie bardzo, ale czy droga Frances robi wszystko zgodnie z zasadami etykiety? Czy może w zgrabny sposób lawiruje pomiędzy tym co wypada, a czego zdecydowanie szanowanej damie, a tym bardziej wdowie nie wypada. Bo wpadać bezstrosko przez ogród do domu samotnego sąsiada zdecydowanie nie wypada.
 
Z przyjemnością towarzyszymy hrabinie w jej przygodach w odkryciu tajemniczego złodzieja okradającego arystokrację i rozwikłaniu morderstwa, odkrywając przy okazji prawdziwe oblicze wiktoriańskiej arystokracji. Dianne Freeman pokazuje nam świat pełen intryg, tajemnic, zwrotów akcji, dobrego humoru i najlepszych sposobów na znalezienia męża spełniającego najbardziej wyrafinowane wymagania.
 
Jeśli szukacie książki z tłem historycznym, ciekawą zagadką kryminalną w lekkim i humorystycznym stylu doprawioną romansem to koniecznie sięgnijcie po tą książkę!
 
Nie często zdarza się bym objęła tytuł patronatem bo uważam, że musi to być książka, która porwie mnie już przy pierwszych stronach, od której z bólem będę się odrywać i z przyjemnoscią wracać. I książka Dianne Freeman taka właśnie jest!
 
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska
 
Moja ocena: 9/10 👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤜