Przygotowanie tego wpisu dla Was zajęło mi dłużej niż planowałam, ale chyba najważniejsze że już jest. Spięłam się w sobie i przygotowałam już kolejne wpisy dla Was – chyba najwyższy czas wejścia w etap planowania prac na blogu 🙂 tak by nic mnie nie zaskoczyło. Samo planowanie i informowanie o kolejnych wpisach nie wystarczało, postanowiłam, że już pisząc wstępny szkic tekstu będę określała planowaną datę publikacji. Najwyżej będę sama sobie winna jeśli pojawi się sam tekst (czego oczywiście muszę uniknąć, ale może ten sposób okaże się skuteczny)

A teraz najważniejsze, przechodzimy do rzeczy czyli jak zrobić kartki okolicznościowe w 5 prostych krokach. Ja swoje robiłam przy okazji świąt Wielkiej Nocy. Ponieważ wiosna nas w tym roku nie rozpieszcza chciałam ją przywołać wiosennym klimatem na kartkach

Co będzie nam potrzebne?

  • Tektura lub po prostu grubszy papier w różnych kolorach, może być też o różnych fakturach
  • Kalka lub inny papier cieńszy lub po prostu o innej fakturze
  • Obcinarka / bigownica (przyda się nam przede wszystkim, jeśli kartka ma być zamykana)
  • Farby akwarelowe
  • Pędzel wodny (tzw.waterbrush)
  • Klej, nożyczki

Mój sposób jest na tyle prosty w przygotowaniu, że możecie śmiało zaprosić do pomocy dzieci. Mi pomagał Fifi.

1. Przygotowanie. Musimy określić jakie wymiary będą miały nasze kartki i wycinamy w takiej ilości jaka będzie nam potrzebna. Moje mają 12,5×8 cm i są zamykane (po otwarciu maja wymiary 25×8 cm)

This slideshow requires JavaScript.

2. Ozdabianie. Najtrudniejsza decyzja, czyli jak ostatecznie będziemy chcieli żeby wyglądały nasze kartki. Na moich kartkach pojawiły się motylki. Szablon możecie pobrać na końcu wpisu 😉

3. Malowanie. Czasem same kształty nie wystarczą by uatrakcyjnić naszą kartkę. Ponieważ od kilku dni testuję możliwości pędzelków wodnych (tzw. waterbrush) i farbek akrylowych, postanowiłam wprowadzić trochę malowanych elementów. Motylki z kolorowymi oczkami wyglądają znacznie lepiej! Pamiętajcie by do kolejnych kroków przejść dopiero kiedy farba na kartkach zupełnie wyschnie – w przeciwnym razie może się rozmazać.

This slideshow requires JavaScript.

4. Naklejanie. Pozostaje już tylko nakleić motylki na kartki. Nasze nie są przyklejone na całej powierzchni kartki, a jedynie w miejscu tułowia. W ten sposób nasze kartki stały się 3 wymiarowe.

5. Finito! Kartki skończone, pozostaje już tylko napisać życzenia i wysłać 😉

This slideshow requires JavaScript.

Szablon do pobrania by wykonać własną kartkę można pobrać tutaj:

Szablon na kartkę i motylka do druku

Mam nadzieję że podoba Wam się mój sposób na kartki. Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Napiszcie o tym poniżej 😉